Pureit Germ Kill Kit Compact 1250 L Gravity Based Water Purifier
Pureit Germ Kill Kit Compact 1250 L Gravity Based Water Purifier Price in India
We are unable to find prices at any of our partner stores.
Pureit Germ Kill Kit Compact 1250 L Gravity Based Water Purifier Price Chart
This historic price trend graph will let know you the ups and downs in the price of Pureit Germ Kill Kit Compact 1250 L Gravity Based Water Purifier(White). According to the Historic Price Trends:
Price of Pureit Germ Kill Kit Compact 1250 L Gravity Based Water Purifier in India today is Rs. 470.00, updated on 5th April 2026
Full specifications and features
Market Status: Unavailable
| General | |
|---|---|
| Brand | Pureit |
| Model | Germ Kill Kit Compact |
| Color | White |
| Purifying Technology | Gravity Based |
| Type | Electrical & Storage |
| Dimensions | |
| Depth | 12 cm |
| Height | 16 cm |
| Width | 26 cm |
| Weight | 0.6 Kg |
| Warranty | |
| Warranty Summary | Shelf life is 2 years |
| Covered In Warranty | Shelf life is 2 years |
| Warranty Service Type | Warrantly for the kit starts from date of purchase and last till the usage period , i.e 1250 litres . Shelf life is 2 years |
| Domestic Warranty | 0 |
| Domestic Warranty Unit | Month |
| International Warranty | 0 |
| International Warranty Unit | Month |

