Prestige Clean Home PSWP 3.0 10 L Gravity Based Water Purifier
Prestige Clean Home PSWP 3.0 10 L Gravity Based Water Purifier Price in India
The lowest price of Prestige Clean Home PSWP 3.0 10 L Gravity Based Water Purifier is 1,292 in India on 31st May 2026.
- Manufacturer Warranty
- EMI Available
- Return Policy
- Cash on Delivery
- Free Shipping
- Delivery: 2-3 days
- Above are the lowest prices, collected from popular online stores in india.
- EMI / Installments facility is available for buying this , if you are using your credit card.
- Cash on Delivery (COD) can also be availed for this Water Purifiers depending on your location.
- Can be delivered at the above price across 100's of Indian cities including Delhi (NCR), Bangalore, Mumbai, Hyderabad, Chennai, Kolkata, Jaipur and Pune.
- Shopping online? Keep yourself updated by setting a price drop alert with us.
- We expect all sellers listed above to provide a valid tax invoice for any purchase you make while shopping online.
Prestige Clean Home PSWP 3.0 10 L Gravity Based Water Purifier Price Chart
This historic price trend graph will let know you the ups and downs in the price of Prestige Clean Home PSWP 3.0 10 L Gravity Based Water Purifier. According to the Historic Price Trends:
Price of Prestige Clean Home PSWP 3.0 10 L Gravity Based Water Purifier in India today is Rs. 1,292.00, updated on 31st May 2026
Full specifications and features
Market Status: Out of stock
| General | |
|---|---|
| Brand | Prestige |
| Model | Clean Home Water Purifier PSWP 3.0 |
| Color | Blue |
| Total Capacitys | 10 L L |
| Purifying Technology | Gravity Based |
| Dimensions | |
| Depth | 15 mm cm |
| Width | 34 mm cm |
| Height | 24 mm cm |
| Weight | 3.2 kg Kg |
| Warranty | |
| Warranty Service Type | Manufacturer Warranty |
| Warranty Summary | Manufacturer Warranty |
| Covered In Warranty | Body of the product |
| Not Covered In Warranty | Consumer Damages |
| Domestic Warranty | 1 Year |


